O nas

Myśl technologiczna Spółki bazuje na wieloletnim doświadczeniu założycieli firmy w projektowaniu i komercjalizacji różnego rodzaju technologii produkcyjnych związanych z branżą metali nieżelaznych Doświadczenie naukowe i zawodowe założycieli firmy obejmuje takie dziedziny jak metalurgia oraz inżynieria materiałowa i skupia w sobie wyspecjalizowaną wiedzę teoretyczną i doświadczalną dotyczącą m.in. procesów odlewania ciągłego różnego rodzaju stopów metali nieżelaznych, ich dalszej obróbki cieplnej, a także procesów ich przetwórstwa bazując na technologiach kucia, ciągnienia, wyciskania i walcowania.

Obecnie w ramach działalności Spółki jako założyciele chcemy wykorzystywać naszą wiedzę i doświadczenie do realizacji celów produkcyjnych, których jako pracownicy Wydziału Metali Nieżelaznych AGH ze względu na zakres i rodzaj działalności Akademii Górniczo-Hutniczej nie mogliśmy dotychczas realizować. W dalszym ciągu jesteśmy czynnymi pracownikami Akademii Górniczo-Hutniczej – naszej Alma Mater i łączymy obowiązki akademickie z zarządzaniem Spółką rozwijając współpracę dla korzyści obu stron.

dr hab. inż. Paweł Kwaśniewski
Prezes Zarządu

Od 2018 roku profesor Uczelni Wydziału Metali Nieżelaznych AGH. Karierę zawodową rozpocząłem w 2007 roku jako pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Metali Nieżelaznych AGH. Tytuł magistra, doktora oraz doktora habilitowanego uzyskałem realizując przedsięwzięcia z zakresu badań stosowanych ukierunkowanych na praktyczne zastosowania aplikacyjne wdrażane do gospodarki. Moja specjalizacja zawodowa koncentruje się w obszarze metalurgii i przetwórstwa metali nieżelaznych, w szczególności odlewania ciągłego oraz ciągnienia i kucia matrycowego oraz obróbki cieplno-plastycznej wyrobów. Posiadam wieloletnie doświadczenie w komercjalizacji wyników badań. Jestem współtwórcą wielu oryginalnych osiągnięć projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych zakończonych wdrożeniem do praktyki przemysłowej.

W swoim dorobku posiadam jako współtwórca wiele patentów i wzorów użytkowych oraz zgłoszeń na wynalazki o zasięgu ogólnopolskim i europejskim. Byłem/jestem kierownikiem i głównym wykonawcą wielu projektów badawczo – rozwojowych dofinansowanych z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości o zasięgu krajowym i międzynarodowym oraz kierownikiem wielu prac zleconych i ekspertyz. Jestem współautorem licznych publikacji naukowych oraz laureatem nagród o zasięgu krajowym i międzynarodowym w tym, II nagrody Prezesa Rady Ministrów za wybitne krajowe osiągnięcia naukowo-techniczne oraz The Marshall V. Yokelson Memeorial Medal Award in the Nonferrous Division jak i wyróżnienia Teraz Polska oraz nagród Rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Ponadto jestem ekspertem merytorycznym oraz gospodarczo-biznesowym NCBiR oraz firm Auditores i Idipsum.

dr hab. inż. Grzegorz Kiesiewicz
Wiceprezes Zarządu

Historycznie ujmując moja praca naukowa rozpoczęła się na czwartym roku studiów magisterskich, które podjąłem na Wydziale Metali Nieżelaznych, Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie na kierunku Przeróbka Plastyczna. Już od pierwszych zaplanowanych i zrealizowanych przeze mnie badań naukowych, głównym obszarem zainteresowania mojej pracy naukowo-badawczej była tematyka dotycząca opracowania nowych rodzajów materiałów oraz technologii ich przetwarzania przeznaczonych do zastosowań przemysłowych. Całość zrealizowanych przeze mnie badań oraz analiz pozwoliła na opracowanie przeze mnie pracy doktorskiej i w 2013 roku na uzyskanie przeze mnie z wyróżnieniem tytułu doktora nauk technicznych w dziedzinie metalurgia.

W okresie po uzyskaniu stopnia doktora do 2019 roku kontynuowałem pracę naukowo-badawczą, której efekty ściśle związane są z moim dorobkiem naukowym, co stało się podstawą do nadania mojej osobie stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie naukowej Metalurgia. Jak uprzednio wspomniano głównym obszarem moich zainteresowań były, od początku mojej pracy naukowej i są w dalszym ciągu, badania dotyczące projektowania oraz wytwarzania nowych rodzajów materiałów dedykowanych do celów elektroenergetycznych oraz projektowanie różnego rodzaju rozwiązań konstrukcyjnych elementów związanych z powyższą tematyką. W całym okresie mojej pracy badania te realizowane były tak, aby umożliwić ich późniejszą aplikację i skomercjalizowanie uzyskanych wyników w zakładach produkcyjnych w Polsce oraz dla wybranych przykładów również poza granicami naszego kraju. W trakcie całej mojej pracy naukowo-badawczej byłem kierownikiem i wykonawcą wielu projektów zarówno krajowych jak i międzynarodowych finansowanych ze środków NCBiR i EU, które realizowane były w konsorcjach składających się z wiodących ośrodków naukowych i zakładów przemysłowych w Polsce i na świecie. Prowadziłem również prace na zlecenie NCBiR związane z kontrolą merytoryczną realizacji projektów przyznawanych na terenie naszego kraju. Jestem również współautorem wielu zgłoszeń patentowych i wzorów przemysłowych zarówno krajowych jak i zagranicznych dotyczących różnego rodzaju rozwiązań z ogólnie rozumianej branży metali nieżelaznych.